387
1672594

Dosa, 14K guld och emalj, sannolikt Hanau tidigt 1800-tal.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 340 - 3 820 EUR
3 800 - 4 340 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Rektangulär med avfasade hörn, emaljdekor i blått och vitt. Otydliga stämplar, på lockets kant stämplar ET. Mått 8,1 x 3,5 x 1 cm. Vikt 58 g.