388
1675560

Dosa, miniatyrmålningar med ramverk av guld och emalj, fantasistämplar, Louis XV-stil, sent 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Rektangulär, alla sidor med miniatyrer i gouache av galanta sällskap i Watteau-stil under glas. Ramverk av slingor i vit och blå emalj runt blå emaljblommor. Stämplad med fantasistämplar. Mått 6,5 x 4,8 x 3,2 cm.