390
1658491

Dosa, 14K guld "deux-couleur", saknar stämplar, troligen Centraleuropa 1800-tal.

Utropspris
100 000 - 110 000 SEK
9 550 - 10 500 EUR
10 800 - 11 900 USD
Klubbat pris
110 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Rektangulär dosa med guillocherad dekor, längs kanterna en reliefdekor av blad och blommor. Mått 8,5 x 5,5 x 2,2 cm. Vikt 177 g.