40
1675647

Klaffbord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med mahogny. Kannelerade ben, sargen med pärlstav. I sargen två stycken lådor. Längd 71, bredd 40 + 2 X 19, höjd 74 cm. Nyckel medföljer.