524
1666963

Bålskål med lock, fat och slev, glas. Empire, 1800-talets första del.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med slipad dekor. Höjd 26 cm. Diameter fat 39,5 cm.

Nagg, brättesspricka.