529
1675676

Fat, fajans. Sverige, 1700-tal.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
287 - 334 EUR
325 - 380 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i starkeldsblått av borstnejlika och humlekvistar. Diameter 34,5 cm.

Proveniens

Enligt familjehistorien står monogrammet AJD för Anna Jonsdotter, därefter i arv.