532
1645107

Terrin med lock, flintgods. Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
4 800 SEK

Efter silvermodell stående på höga fötter, grenformade hänklar, lockknopp i form av lök. Längd 35 cm.

Sprickor, nagg.

Jämför katalognummer 308, Bukowskis Important Winter Sale 613, 6 december 2018.