552
1678205

Collier 18K guld med fasettslipade ametister och odlade pärlor, Grosse

Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
4 300 - 4 780 EUR
4 880 - 5 420 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

Bredd ca 8 - 35 mm, längd ca 44 cm, totalvikt 63 g. Signerad Grosse Germany. Sannolikt 1960-tal.