Totalvikt diamanter ca 5.00 ct varav de två större dropparna 1.02 ct G if och 1.01 ct G if enligt GIA Diamond Grading Report 15151544 och 15032138, 12 X 25 mm, totalvikt 6.5 g. Signerade Cartier och numrerade 59745B. Pouch medföljer.