558
1650521

Brosch platina i form av rosett med rubiner och diamanter, sannolikt 1950-tal

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Runda briljant- och åttkantslipade diamanter totalt ca 4.80 ct, rubiner totalt ca 1.90 ct, mått ca 35 x 50 mm, vikt 19 g. Stämplad JW, nål med svensk importstämpel.