1650070

Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med rosenträ, amarant och alm. Inläggningar i rutor och fält. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Skiva av kolmårdsmarmor. Längd 97, bredd 53, höjd 82. Nyckel medföljer.