612
1658827

Cartier ett par örhängen "Trinity" 18K guld i tre färger, 1995

Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
2 670 - 2 870 EUR
3 040 - 3 250 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

mått ca 22 x 9 mm, totalvikt 22 g. Fransk och italienska stämplar, signerade Cartier 1995, numrerade E171. Box från Cartier medföljer.

Proveniens

Inköpta på Cartier i Cannes sent 1990-tal.