650
1654463

Erik Tryggelin

(Sverige, 1878-1962)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Erik Tryggelin
(Sverige, 1878-1962)

Valborgsmässoeld, Skinnarviksberget

Signerad Tryggelin och daterad 1930 - 51. Påskrift Stockholm 30/4 i nedre vänstra hörnet. Olja på duk 27 x 45 cm.