660
1666813

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
14 300 - 16 700 EUR
16 300 - 19 000 USD
Klubbat pris
145 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Vinter i Jyderup

Signerad P Mönsted och daterad Jyderup 1924. Olja på duk 90 x 133 cm.

Proveniens

Kleis Kunsthandel, Köpenhamn.