668
1669999

Ivan Aguéli

(Sverige, 1869-1917)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Ivan Aguéli
(Sverige, 1869-1917)

Kvinnostudie

Utförd ca 1912. Intygad a tergo av Axel Gauffin, Stockholm den 7 juni 1949. Olja på papper 44 x 36 cm.

Proveniens

Samling Håkan Larsson Tranemo. Bukowski Auktioner, Moderna Höstauktionen 435, 27 - 29 november 1985, kat. nr 9.