676
1667494

Gustaf Fjaestad

(Sverige, 1868-1948)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris
110 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Fjaestad
(Sverige, 1868-1948)

Eka vid stenar

Signerad Gustaf Fjaestad och daterad -08. Olja på duk 54 x 97 cm.

Konstnär

Representerad på de stora svenska museerna samt i Wien och Chicago.