731
1676736

Eva Lange

(Sverige, Född 1935)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Eva Lange
(Sverige, Född 1935)

"Vågen"

Signerad EL. Utförd 2015-2017. Skulptur i alabaster. Höjd 6,5 cm, bredd 30 cm, djup 10 cm.

Proveniens

Förvärvad direkt från konstnären 2017.
Björn Springfeldt Collection