748
1662615

Karl XV

(Sverige, 1828-1872)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Karl XV
(Sverige, 1828-1872)

Jägare i vidsträckt landskap

Duk 65 x 110 cm. Samtida förgylld ram.

Proveniens

Gåva från konstnären till Oscar Dickson (1823-1897) därefter i arv till nuvarande ägare.