761
1673624

Gustaf (Gusten) Lindberg

(Sverige, 1852-1932)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Gustaf (Gusten) Lindberg
(Sverige, 1852-1932)

"Dimman"

Signerad Gust. Lindberg och daterad 1893. Koncipierad 1885. Gjutarstämpel Otto Meyer fud. Grönpatinerad brons, höjd 34,5 cm.