780
1647008

Nikolai Georgievich Makowski

(Ryssland, 1842-1886)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 550 - 11 900 EUR
10 800 - 13 600 USD
Klubbat pris
390 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Nikolai Georgievich Makowski
(Ryssland, 1842-1886)

Motiv från Kairo

Signerad N. Makowski med kyrillisk skrift och daterad Kairo med otydligt årtal. Olja på duk 47 x 37 cm.

Proveniens

Börjessons konsthandel, Stockholm, 1966.