782
1652465

John Varley Jr.

(Storbritannien, 1850-1933)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
John Varley Jr.
(Storbritannien, 1850-1933)

"The Market Place, Girgeh, Upper Egypt"

Signerad John Varley och daterad 1878. Olja på duk 51 x 71 cm.