810
1678126

James Havard

(USA, 1937-2020)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 550 - 11 900 EUR
10 800 - 13 600 USD
Klubbat pris

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
James Havard
(USA, 1937-2020)

"Dusty Dress"

Signerad Havard och daterad 1974 a tergo. Duk 183,5 x 152,5 cm.

Proveniens

Art Now Gallery, Göteborg.
Galleri Kråkeslätt, Bromölla, inköpt från ovanstående 1990.