865
1654984

Jan van Huchtenburg

(Holland, 1647-1733)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jan van Huchtenburg
(Holland, 1647-1733)

Kavalleribatalj

Signerad J. Hughtenberg i nedre högra hörnet. Uppfodrad duk 66 x 85 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 342, 21 - 23 september 1949, kat. nr 131, avbildad pl. 22.