890
1667783

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

"Fra bredden av Österviken, Leksand"

Signerad P Mönsted och daterad Leksand 1927. Olja på duk 61 x 40 cm.

Proveniens

Kleis Kunsthandel, Köpenhamn.
Privat samling.