902
1676491

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
85 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Quatre colors aparien el món (Four Colours will beat the World)".

Signerad med blyerts och numrerad 37/50. Akvatintetsning, 1975. Utgiven av Gustavo Gili, Barcelona. Bladstorlek 91,4 x 63,4 cm

Dupin 825.