907D
1473787

Feng Zhengjie

(Kina, Född 1968)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Feng Zhengjie
(Kina, Född 1968)

Utan titel

Signerad Feng Zhengjie och daterad 2003. Olja på duk 50 x 50 cm.

Proveniens

Xin Dong Cheng Gallery, Beijing.
Privatsamling, Frankrike.
Sothebys, Paris, Art Contemporain, 31 maj 2011, kat. nr 223.
Privatsamling, förvärvad på ovanstående auktion.