918
1677409

Willem van de Velde, tillskriven

(Holland, 1633-1707)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 870 - 3 340 EUR
3 250 - 3 800 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Holland, 1633-1707)

Strandbild med fiskare och krigsskepp

Signerad W. v. v. J och daterad 1800. Tuschlavering 16,5 x 17,5 cm.

Proveniens

Tidigare i Gösta Stenmans samling, Helsingfors/Stockholm.