974
1680280

Otto Strandman

(Sverige, 1871-1960)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Otto Strandman
(Sverige, 1871-1960)

Dansen

Signerad Otto Strandman och daterad 1909. Gjutarstämpel Herman Bergman Fud. Med dedikation. Mörkpatinerad brons. Höjd 26,5 cm.