974D
1683356

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Blommande fruktträd

Signerad Johan Krouthén. Olja på duk 50 x 75 cm.

Överskottet från försäljningen tillfaller välgörenhet.

Konstnär

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.