985
1676232

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 530 - 1 910 EUR
1 740 - 2 170 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Landskap med blommande fruktträd

Signerad Johan Krouthén och daterad 1924. Olja på duk 30 x 40 cm.

Konstnär

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.