986
1680281

Gustaf Fjaestad

(Sverige, 1868-1948)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Gustaf Fjaestad
(Sverige, 1868-1948)

Sommarlandskap

Signerad G Fjaestad och daterad 30. Olja på pannå 64 x 63 cm.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, "Stora Kvalitén", 3 juni 1996, kat. nr 31.

Konstnär

Representerad på de stora svenska museerna samt i Wien och Chicago.