992
1678649

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 550 - 11 900 EUR
10 800 - 13 600 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

"Utanför staden"

Signerad Eugen och daterad 1910. Även signerad och daterad på spännramen. Olja på duk 50 x 70 cm.

Verket är registrerat hos Prins Eugens Waldemarsudde.