Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

130 föremål
482. Matta, old silke Ghom, signerad, ca 154 x 103 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
406. Skål, lergods, Keshan, centrala Persien, 1200-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
396. Skål, lergods, Keshan, Persien, omkring 1200 e.Kr.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
459. Matta, antik Feraghan, Västra Persien, ca 192 x 121 cm.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
429. Antik Shahsavan kelim, västra Persien, ca 303 x 208 cm.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
412. Kakelplatta, lergods, Iznik, Osmanska riket, 1600-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
434. Matta, antik Karabagh, södra Kaukasus, ca 210 x 118 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
405. Skål, lergods, Keshan, centrala Persien, 1200-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
410. Kakelplatta, lergods, Osmanska riket, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
441. Matta, antik Kazak, södra Kaukasus, ca 172 x 125 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
411. Kakelplatta, lergods, Iznik, Osmanska riket, 1600-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
402. Skål, lergods, Keshan, centrala Persien, 1200-talet.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
400. Skål, lergods, Keshan, Persien, 1200-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
397. Skål, lergods, Keshan, Persien, omkring 1200 e.Kr.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
404. Albarello, lergods, Keshan, Persien, 1200-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
401. Vas, lergods, Keshan, centrala Persien, 1200-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK