Elis Bergh, glasservis, 28 delar, "Karlberg", Kosta.

6 selterglas, höjd 6 cm.
10 likörglas, höjd 8 cm.
12 vitvinsglas, höjd 11, 5 cm.

Medföljer:
4 omärkta spetsglas, höjd 10 cm.
6 stora vinglas Etikettmärkt Orrefors, höjd 15 cm.
1 spetsglas troligen Orrefors, höjd 10,5 cm.

Bruksslitage. Flertalet delar med nagg.
(2 selterglas, 3 likörglas, 6 vitvinsglas)
Alla medföljande glas från Orrefors med nagg.

Utropspris
3 000 SEK