Bestickservis, 87 delar, silver, "Prins Albert", CG Hallberg, 1900-talets mitt.

12 bordsgafflar, längd 17,5 cm.
12 bordsknivar, längd 22 cm.
12 bordsskedar, längd 18,5 cm.
13 förrättsgafflar, längd 14 cm.
12 förrättsknivar, längd 18 cm.
12 teskedar, längd 13 cm.
12 moccaskedar, längd 10,5 cm.
2 trancherbestick, längd 26,5-28,5 cm.

Total vikt ca 3755 inklusive blad i rostfritt stål.

Något slitage.

Utropspris
14 000 SEK