Tallrikar, två stycken, porslin samt 11 Cremekoppar med lock, 1700/1900-tal.

Olika målad polykrom och förgylld dekor. Bestående av;
En tallrik, Meissen, 1700-tal. Dekor av fåglar. Diameter 24 cm. Spricka, nagg.
En tallrik, Meissenliknande märke, 1900-tal. Spricka. Diameter 24.5 cm.
11 cremekoppar med lock olika ålder och utförande, 17/1900-tal. Höjd 6,5-8 cm. Sprickor nagg.

Sprickor. Nagg.

Utropspris
4 000 SEK