Kaffeservis 33 dlr "Blå Blomst" Royal Copenhagen Danmark porslin 1961-1983.
Bestående av:
11 tekoppar med 12 fat, nr 10/1549
5 kaffekoppar med 6 fat, 1/8046
12 assietter, nr 10/1626
Sockerskål med lock, nr 10/8081
Kanna, nr 10/8025 kantnagg
Ytterfoder, nr 10/8501-4
Bruksslitage. Kantnagg.