Carl W Edvall Sundsvall 1882, höjd 4 cm, vikt 103 gram
Carl G Herpel Stockholm 1848 höjd 9 cm vikt 69 gram
Gustaf Dahlgren Malmö 1849 höjd 15 cm vikt 136 gram
EG Markström Uppsala 1868 höjd 13 cm vikt 113 gram
Bruksslitage. Repor. Anlupen. Bucklor.