NAKTERHUS, mässing, 1900-talets andra hälft.

Med belysning. Höjd 30 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Ej fullt genomgången.

Proveniens

Har enligt uppgift suttit på svenska flottans patrullbåt HMS Tirfing (P166), som sjösattes 14 september 1981.

Utropspris
2 000 SEK