MEKANISK TRYCKINDIKATOR, Maihak, Tyskland, omkring 1900-talets mitt.

Märkt med nummer 50Z - 40302. I träetui med plakett "MAIHAK". Etuiet längd 26 cm.

Slitage. Etui med smärre torrsprickor. Ej funktionstestad. Ej fullt genomgången.

Utropspris
1 500 SEK