Barbiekläder 6 set och Kenkläder 1 set. vintage bl a "Miss Astronaut" Mattel 1965, "Arabian Nights" Mattel 1964-65

Nr. 1641 vintage "Miss Astronaut" 1965, komplett
Nr. 0874 vintage "Arabian Nights" 1964-65, komplett
Nr. 0873 vintage "Guinevere" 1964-65
Nr. 0821 vintage "In japan" 1964
Vintage Fashion Pak "Lovely Lingerie" 1964-67, ljusblå version
Vintage Fashion Pak "Knit Dress" 1963 samma som vintage Fashion Pak "Spectator Sport" 1964-65 - blå version, komplett
Nr. 0773 vintage "Ken King Arthur" 1964

Obetydligt slitage.
Nr. 0874 " Arabian Nights" teaterprogrammet senare utgåva.
Nr. 0873 "Guinevere" saknar teaterprogram
Nr. 0821 "In japan", saknar samisen och broschyr
"Fashion Pak Lovely Lingerie", kam saknas
Nr. 0773 "Ken King Arthur" 1964, teaterbrochyren saknas och en röd plastsporre saknas

Proveniens

Privat samling

Utropspris
4 000 SEK
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09