Chamotterat stengods med blank, blågrön glasyr. Signerad R Alberius Sweden. Diameter 13, höjd 12 cm.
Krackelyr. Glasyrmistor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK