Gösta Grähs

(Sverige, Född 1938)
Gösta Grähs
(Sverige, Född 1938)

Gösta Grähs, figuriner, 3 st, Rörstrand.

Figuriner i form av skalbaggar, delvid förgyllda, signerade R samt GG. Diameter 8 cm. Kanna av stengods med brunspräcklig dekor, signerad R Gösta Grägs samt numrerad. Höjd ca 10 cm.

Krackelyr.

Utropspris
2 000 SEK

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69