Madeleine Pyk – en samling F769

Ljuskrona, Maria Theresia-typ, sent 1900-tal.

Glasklädd stomme av gulmetall behängd med röktonade prismor. 31 ljuspunkter. Etikettmärkt RCR Home & Table. Diameter 125, höjd 100 cm exklusive kedja.

Ej funktionstestad. Ej komplett. Skador. Vissa vita glasrör saknas, många skadade. Lösa delar och prismor medföljer.

Utropspris
5 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14