Madeleine Pyk – en samling F769

Golvlampa Swedish Modern 1940/50-tal

Stomme av metall, bas av lackerat trä, för två ljuspunkter, ställbara skärmar, höjd 136 cm, bas diameter 35 cm

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.

Utropspris
3 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95