KEDJA samt HÄNGE, med rutil kvarts, 18K guld.

Hänge, Gunther Thulin, Stockholm, 1970. Höjd ca 4,5 cm. Kedja, venezialänk med svensk importstämpel. Längd ca 47 cm. Totalvikt ca 19,8 g.

Bruksslitage, mindre repor och nagg.

Utropspris
4 500 SEK