MOCKAKANNA, silver. Karl Andersson, Stockholm 1954. Vikt ca 296 gram.

Med krönande pinjekotte. Handtag i svärtat trä. Höjd ca 16 cm.

Smärre slitage och repor. Undertill ristat personnummer.

Utropspris
1 500 SEK