HALSRING med fasettslipade bergkristaller.

Bergkristall, ca 9,99 ct. Stel men öppningsbar. From, 1900-talets andra hälft, silver med svensk importstämpel. Inre bred ca 12 cm. Total längd ca 19,5 cm. Totalvikt ca 55 g.

Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
2 500 SEK