Arne Jones E1299

Väggvas samt sked, yixinggods samt porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Vasen balusterformad med dekor i emaljfärgen blått av fohund. Metallskodd mynning, nagg. Höjd 14 cm. Skeden med dekor i korallrött och guld av drake. Höjd 15 cm.

Nagg, slitage.

Proveniens

Utropspris
1 500 SEK