Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Tallrik, porslin, signerad, sen Qingdynasti.

Dekor föreställande de åtta odödliga, undersidan med tranor. Diameter 23 cm. Upphängningsställ.

Kantskada med hårfin spricka på undersidan. Smärre kantskador. Smärre bränningsspricka i fotringen.

Utropspris
250 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13